Glicerino pritaikymo galimybės

Glicerinas

Pastaruoju laikotarpiu glicerinas yra labai plačiai paplitęs įvairiose pramonės srityse. Jis lengvai pritaikomas ir saugus. Viena iš didžiausių rinkų, kurioje pasitelkiamas glicerinas, yra kosmetikos rinka. Jau seniai žinoma, kad ši medžiaga geba atstatyti tinkamą odos drėgmės lygį. Dėl šios priežasties pastaroji medžiaga dažnai įtraukiama į muilų ir įvairių kūno losjonų sudėtį.

Be abejo, nebūtina pasitelkti subproduktus, kuriuos gamina didžiosios kosmetikos kompanijos. Jei iš tiesų norite sulaukti pačios didžiausios naudos, kurią gali suteikti glicerinas, tuomet jį galite naudoti gryną. Pastarojo galima įsigyti specializuotose eteriniais ir natūraliais aliejais prekiaujančiose parduotuvėse. Naudodamiesi internetu – tokių parduotuvių galite rasti begalę. Tuomet tereiks pasirinkti norimą natūralų produktą ir jį užsisakyti.

Tęsiant kalbą apie glicerino teigiamą poveikį mūsų odai, verta paminėti ir tai, kad ši natūrali medžiaga gali pašalinti halitozę ir blogą burnos kvapą. Reguliariai gargaliuojant glicerinu, burnoje sunaikinamos kenksmingos bakterijos. Todėl glicerino galime rasti ir burnos skalavimo skysčių sudėtyje. Beje, galbūt pastebėjote, kad neretai jis įtraukiamas ir į dantų pastos sudėtį, kadangi jis yra saldus, o taip pat padeda atidarytai dantų pastai neišdžiūti.

Dar keli kosmetikos produktai, kuriuose galime rasti glicerino, yra dezodorantai, skutimosi putos, lūpdažiai ir veido pudra. Kita vertus, nereikėtų manyti, kad glicerinas naudojamas tik kosmetikoje. Jis taip pat pasitelkiamas ir maisto gamyboje – ypač tuomet, kai kalbama apie pyragus, įvairius kitus konditerinius gaminius ir saldainius.

Verta paminėti ir kitą jo pritaikymo galimybę – tai nešvarumų ir dėmių šalintojas, kurį galima naudoti ne tik valant prie įvairių paviršių priskretusius maisto likučius, tačiau ir šalinant nešvarumų dėmes iš drabužių.

Glicerinas pasitelkiamas ir farmacijoje, gaminant tam tikrus vaistus, pvz., anestetikus, kapsules, su peršalimu kovojančius preparatus ir kt. Ir, žinoma, tai tikrai nėra baigtinis glicerino teigiamų savybių ir plataus pritaikymo galimybių sąrašas. Tai labai universali medžiaga, kurios teigiamomis savybėmis yra linkę pasinaudoti begalė žmonių. Taigi, jei į savo kasdienę rutiną įtrauksite ir glicerino naudojimą, labai greitai įsitikinsite jo plačiu pritaikomumu.