Prezervatyvai – vienos paprasčiausių, saugiausių ir pigiausių apsisaugojimo priemonių

Prezervatyvai

Nors šiandieninėje rinkoje yra labai daug įvairių rūšių prezervatyvų, vis dėlto šios priemonės nėra skirtos tik aštresniems ir malonesniems seksualiniams potyriams sukurti. Visų pirma, prezervatyvai turi būti apsauga nuo lytiniu keliu plintančių ligų ir nepageidaujamo nėštumo.

Žinoma, kalbant apie pastarąjį aspektą, t.y. nepageidaujamą nėštumą, turbūt nemaža dalis žmonių atsakytų, kad jie taiko lytinio akto nutraukimo metodą. Tačiau jei pasidomėtumėte plačiau, suprastumėte, kad tai yra labai neveiksmingas būdas, kuris neapsaugo nei nuo nėštumo, nei nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Tos poros, kurios taiko lytinio akto nutraukimą, labai dažnai sulaukia šeimos pagausėjimo. Todėl puikiai suprantama, kad to propaguoti tikrai nepatariama.

Be abejo, negalime pamiršti, kad taip pat egzistuoja ir kitos priemonės, pvz., kontraceptinės tabletės. Tai veiksminga, jei turite nuolatinę antrąją pusę. Tokiu atveju moteris turėtų reguliariai vartoti ginekologo paskirtas kontraceptines tabletes. Tačiau ar tikrai kiekviena moteris noriai tai daro? Dėl kontraceptikų kai kurioms moterims sutrinka hormonų pusiausvyra, atsiranda įvairių alerginių reakcijų, o taip pat gali sutrikti ir mėnesinių ciklas. Dėl šių priežasčių dažniau ieškoma kitų apsisaugojimo alternatyvų, pvz., jau minėtų prezervatyvų.

Šiandien prezervatyvai yra vienos paprasčiausių, saugiausių ir pigiausių priemonių, kurias pasirenka milijonai žmonių iš viso pasaulio. Svarbu pabrėžti, kad jų efektyvumas yra labai didelis. Jei prezervatyvai naudojami tinkamai, jų garantuojamas apsaugos lygis viršija net 98 procentus. Tačiau verta atkreipti dėmesį į tai, ką paminėjome. Jei prezervatyvai naudojami nesilaikant net bazinių taisyklių, jų efektyvumas (kaip ir bet kurių kitų kontraceptinių priemonių) sumažėja, todėl jokiu būdu nereikėtų į šias apsisaugojimo priemones žvelgti labai atsainiai, manant, kad jų naudojimui nereikia jokių papildomų žinių ar patirties.

Jei bent kartą domėjotės, su kokiais atvejais neretai yra susiduriama, turbūt negalėjote tuo patikėti. Pavyzdžiui, kai kurie vartotojai mano, kad yra saugu tą patį prezervatyvą naudoti bent keletą kartų. Taipogi, nemažai žmonių šias apsisaugojimo priemones laiko savo piniginėje. Ir tai tik keli iš daugelio neigiamų pavyzdžių, todėl būtina skirti kur kas daugiau dėmesio informacijos ir patirties kaupimui.