Nešiojami kompiuteriai ir jų saugumas

Nešiojami kompiuteriaiTurbūt nereikia nė klausti, ar kada nors esate turėję nešiojamą kompiuterį. Šiandien, tai viena populiariausių technologinių priemonių, kurias pasirenka milijonai žmonių visame pasaulyje. Jei dabar apsilankome kompiuterinės technikos parduotuvėje – prieš mūsų akis atsiveria neregėtas prekių pasirinkimas – skirtingos galios, dizaino ir pačių įvairiausių dydžių kompiuterių modeliai, kurių kiekvienas yra savitas ir sukurtas konkrečius bei kartais labai aukštus reikalavimus keliantiems kompiuterių vartotojams.

Nešiojami kompiuteriai dabar yra bene visur – namuose, biuruose, kavinėse ir įvairiose laisvalaikiui leisti skirtose vietose. Žmonės juos mėgsta, nes tai labai efektyvi darbo priemonė, leidžianti reikiamą informaciją pasiekti akimirksniu, o svarbiausius darbus įveikti bet kurioje pasirinktoje vietoje. Taigi, kadangi bene kiekvienas žmogus turi bent vieną nešiojamą kompiuterį, svarbu žinoti, kaip jį apsaugoti ne tik nuo įvairių kenkėjiškų programų, tačiau taip pat ir nuo vagių.

Sakysite, kad jūs visuomet savo asmeninius daiktus laikote kaip įmanoma arčiau savęs ir niekuomet nuo jų nenuleidžiate savo akių? Tai pagirtina ir sveikintina, tačiau nustebtumėte, kokia didelė dalis žmonių apie savo materialinių vertybių apsaugą pamiršta. Juk tai visiškai žmogiška – kartais net ir labai akylas žmogus gali pamiršti tinkamai pasirūpinti savo daiktais. Ką gi, kad taip nenutiktų, galite pasinaudoti keliais paprastais, bet labai naudingai patarimais.

Tikriausiai įprastai savo nešiojamą kompiuterį su savimi nešiojate tam pritaikytoje kuprinėje. Norint, kad vagys negalėtų lengvai jo ištraukti, pravartu pasirūpinti kompiuterio prisegimu prie jūsų kuprinės. Galite įsigyti tamprią virvelę su užraktu, kuri apsunkins kompiuterio išėmimą. Be to, rinkoje galima rasti ir tokių, kurias nupjovus įsijungia signalas, todėl tai ne tik informuotų jus apie vagies pasirodymą, bet ir lengviau jį nubaidytų.

Dar vienas svarbus patarimas yra susijęs su jūsų kuprine. Kur kas išmintingiau nešiojamą kompiuterį nešioti kuprinėje, kuri nėra panaši į kompiuteriui pritaikytą dėklą. Vagims bus kur kas sunkiau suprasti, ką su savimi turite. Tuo tarpu, kai būsite tarp daugybės žmonių, pasistenkite visuomet savo ranką laikyti ant krepšio ar kuprinės – tokiu būdu visada žinosite, kad kompiuteris ir kiti jūsų daiktai vis dar yra su jumis. Žinoma, nepamirškite ir svarbios informacijos išsaugojimo papildomose laikmenose, kurias paliktumėte saugioje vietoje. Taigi, nors tai tik keli patarimai, tačiau jų dėka nešiojami kompiuteriai gali būti saugūs ir tarnauti jums daugybę metų.