Ar verta atostogauti Maljorkoje?

MaljorkaMaljorka – viena populiariausių salų atostogaujantiems Ispanijoje. Tai Balearų salynui priklausanti sala, į kurią kasmet vyksta milijonai turistų. Ir ne veltui – čia tikrai yra ką veikti, pradedant šiltu jūros vandeniu ir baigiant vaikščiojimu po kalnus, šokinėjant nuo akmens ant akmens. Ko gero, dėl tos priežastis, jog Maljorkos saloje galima rasti ką veikti net patiems išrankiausiems, ji ir yra tokia populiari. Čia būtinai sutiksite įvairaus amžiau vokiečių, ypatingai mėgstančių Maljorką, taip pat ir kitų europiečių, kartais ir iš kitų žemynų atvykusių turistų. Kartais vietiniuose autobusuose net gali pritrūkti vietos, norint nuvažiuoti iš vieno miesto į kitą, tačiau kai kuriais atvejais geriausia atostogoms rinktis ne patį sezono įkarštį.

                  Karščiausia Maljorkoje, žinoma, vasaros mėnesiais – liepą, rugpjūtį. Būtent tada čia sugūžia daugybė turistų, norinčių pasimėgauti šiltu Viduržemio (Balearų) jūros vandeniu, įgauti auksinį įdegį ar pasivartyti viešbutyje prie baseino. Tačiau šiuo metu kitoms, ne vandens pramogoms, gali būti per šilta. Pavyzdžiui, kad ir vaikščiojimams po kalnus – tikrai gana populiari saloje, tačiau, kaip minėta, vasarą tai gali atimti labai daug jėgų, o ir vandens daug neštis reikės, norint įkopti kad ir į pusantro kilometro aukštį. Tad į kalnus geriausia kopti pavasario mėnesiais – kai nėra daug lietaus, o šiluma nėra per didelė, kad apsunkintų kelionę. Tik turėkite omeny, kad ant kalno temperatūra bus gerokai žemesnė nei apačioje, prie jūros, tad įsimeskite ir megztinį.

                  Maljorka – tokia sala, kurioje apsilankyti verta kone kiekvienam. Jei nemėgstate aktyvių pramogų, o ir gulinėjimas paplūdimyje jums nėra priimtinas laisvalaikio praleidimo būdas, Maljorka jums gali pasiūlyti gausybę barų, ypač Palmoje. Šiuose baruose galėsite išgerti alaus ar vyno, užsikąsdami tapomis – mažais sumuštinukais, kurie saloje itin populiarūs. Be kita ko, galima ir pasilinksminti ir klubuose, o mėgstantiems kultūrą ir architektūrą – pakeliauti po mažesnius salos miestus, kur pamatysite ir įdomių bažnyčių ir mažų traukinukų ir kito istorinio palikimo. Ką jau kalbėti apie visą Palmą, kur yra įžymioji katedra, arabų vonios ir kiti lankytini objektai bei muziejai. Po Palmą verta pasivaikščioti vien norint ramiai praleisti vakarą ir pamatyti miesto gyvenimą. Tad jei jus traukia paplūdimiai, šiltas vanduo, kalnai, kultūra ar muziejai, būtinai užsukite į Maljorką praleisti čia bent kelių dienų.