Baidarių nuoma ir plaukimas Nemunu

Baidariu nuoma

Nemunas – Lietuvos upių tėvas. Ši, didžiausia ir vandeningiausia, šalies upė iš viso tęsiasi net 937 kilometrus, jos ištakos yra Baltarusijoje, tačiau didžiąją kelio dalį upė vinguriuoja Lietuvoje. Nemunas yra plati ir gili upė, kuria anksčiau vyko intensyvi laivyba. Istorikai teigia, kad net link Rusios keliaujantys vikingai savo laivais puikiai manevruodavo Nemune. Deja, dabar laivyba yra labai sumenkusi ir didelių vandens transporto priemonių upėje išvysti nepavyks – plaukiant Nemunu galima sutikti tik keletą pramoginių laivų, skirtų turistams.

Tačiau šiltuoju metu laiku Nemune tikrai netrūksta baidarininkų. Tai lėtai tekanti, kiek banguojanti upė, tinkanti ramiam plaukimui atsipalaidavus. Jei tikitės nuotykių ir iššūkių, kuomet reikėtų įveikti upės slenksčius, priešintis stipriai srovei ar bandyti apeiti kliūtis – Nemunas ne jums. Tačiau baidariu nuoma užsiimančios įmonės teigia, kad jau nuo ankstyvo pavasario sulaukia skambučių, norinčiųjų leistis į kelią vienu iš daugybės upės maršrutų.

Vienas įspūdingiausių ir gražiausių maršrutų, kurį galima pasirinkti nusprendus leistis į išvyką Nemunu, yra Panemunė. Ruožas tarp Kauno ir Jurbarko gali būti pasiekiamas ir automobiliu, ir pėsčiomis, ir dviračiu, tačiau plaukdami upe visą grožį ir nuostabią panoramą išvysite iš visiškai kitos perspektyvos.

Panemunės regioninis parkas išsiskiria lankytinų objektų gausa – jame stūkso piliakalniai ir viduramžius menančios pilys. Tiesiog nevalia būtų praplaukti pro šalį ir nė vieno jų neapžiūrėti iš arčiau. Viešint šiame krašte tiesiog privalu aplankyti Raudondvario parką ir dvaro rūmus, kuriuose įsikūręs Juozo Naujalio muziejus. Parke dažnai vyksta įvairūs festivaliai, koncertai, parodos – galite savo kelionės kalendorių derinti prie renginių, tuomet vienu šūviu nušausite du zuikius. Ne mažiau verta stabtelti ir Vilkijos bei Seredžiaus miesteliuose. Nepatingėkite užsiropšti ant čia stūksančių piliakalnių – atsivėrusi Nemuno slėnio panorama iš galvos išgins bet kokį nuovargį.

Neaplenkite ir Veliuonos. Nors kaidaise stovėjusi mednė pilis nėra išlikusi, ją mena tik nebylūs piliakalniai ir istoriniai šaltiniai. Teigiama, kad būtent Veliuonos pilyje po pergalės Žalgirio mūšyje su kryžiuočių ordino atstovais dėl Žemaitijos derėjosi pats Vytautas. Be to – miestelyje galima palankyti dar XVII amžiuje statytą didingą Švenčiausios Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią.

Vytėnų, labiau žinoma kaip Panemunės, pilis pasitinka turistus įspūdingomis gynybinių tvenkinių kaskadomis ir parku. Šiuo metu vis dar tęsiami pilies rekonstrukcijos darbai, siekiama ją pilnai atstatyti. Pilyje įrengtas muziejus, galima užlipti į pilies vakarinėje dalyje esančius bokštus.

Plaukimą Panemune planuokite atsakingai – tikrai  norėsite aplankyti ne vieną objektą.