Ką reikia žinoti prieš važiuojant į Norvegiją

NorvegijaŽmonės keliauja. Įvairiais tikslais. Atostogos, darbo reikalai, malonumas, gyvenimo būdas, emigracija. Norint keliauti į užsienį, gerai yra žinoti apie tą šalį, į kurią keliaujama. Patartina, tačiau nebūtina. Visgi, jei keliaujama į kažkuo išsiskiriančias valstybes, būtina apie jas bent jau šį tą žinoti. Ar Norvegiją galime vadinti kažkuo išsiskiriančia šalimi? Žiūrint su kuo lyginsime. Jei su mūsų gimtąja Lietuva – tuomet tikrai taip. Norvegija, visų pirma, lietuviai asocijuojasi su emigracija. Jei vykstate į Norvegiją, turėkite omenyje, kad ten labai nesunkai sutiksite savo tautiečių. Nežinia, kiek jums tai svarbu, tačiau gerai yra tą žinoti.
Antras dalykas, kurį verta žinote apie Norvegiją yra tai, jog ši šalis turi aukštą pragyvenimo lygį. Tas atsiliepia ir produktų kainoms. Ne paslaptis, jog Norvegijoje kainos yra kelis kartus didesnės nei Lietuvoje. Tad jei ruošiatės šią šalį aplankyti ilgesniam laikui, gerai žinokite, ką valgysite, kur apsistosite ir kaip keliausite. Nemažai čia keliaujančių lietuvių maisto pasiima iš namų, nes taip yra gerokai pigiau.
Būnant Norvegijoje, kone būtina pamatyti fiordus. Nors, tiesą pasakius, jų nepamatyti yra kone neįmanoma. Jie yra beveik visoje jūros pakrantėje, o šios Norvegija turi tikrai daug. Ši šalis yra vertinama dėl gamtos grožio, kuris yra kone visur. Na gal pietinė šalies dalis yra ne tokia kalnuota kaip šiaurė, tačiau ir čia yra ką pamatyti.
Keliaujant į Europos šalis, rekomenduoja pasidaryti Europos sveikatos draudimo kortelę, kuris apsaugos atsitikus nelaimei. Ši kortelė yra nemokama ir gaunama vos per kelias minutes. Tad apsidrauskite ir ją pasiimkite.
Į Norvegija labai paprasta patekti lėktuvu. Ir tai visai nėra brangu, o kelionė neužtrunka. Keliauti po pačią šalį galima naudojantis autobusais, traukiniais, nuomojantis automobilį ar atvažiuoti čia su savo automobiliu. Autostopo mėgėjams gali būti keblu – sakoma, kad šiauriečiai nėra linkę bendrauti su nepažįstamais žmonėmis.
Jei vis tik nusprendėte, kad Norvegija yra ta šalis, kurią būtinai norite aplankyti, tuomet gerai suplanuokite savo kelionės maršrutą, išsirinkite norimus aplankyti objektus. Tinkamas kelionės planavimas padės išvengti nenumatytų atvejų ir laiku grįžti į Lietuvą. Paskaičiuokite, kiek viskas gali jums kainuoti, nepamirškite pasidomėti ir kainomis užsienyje. Jei viską gerai apskaičiuosite ir suplanuosite, jūsų laukia puiki kelionė, jei tik jos nesugadins orai.