Ką verta turėti sode

hortenzijaGerai tiems, kas turi sodybas, kur gali nuvažiuoti savaitgaliais ar vakarais po darbų. Vieniems sodyba – tai vieta, kur reikia nuolat dirbti, pjauti žolę, krūmus, tvarkyti aplinką, sodinti įvairias daržoves ir žoleles, kasti žemę ir visaip rūpintis aplinka. Kitiems – tai vieta, kur galima atvažiuoti išsikepti šašlykų, pabūti su draugais ar tiesiog mėgautis aplinkine gamta ir ramybe. Kaip susitvarkyti taip, kad galėtumėte kuo mažiau dirbti ir turėtumėte erdvės ne tik daržams, bet ir išsitiesi čiužinį ir pasikepinti saulėje. Ką turėtų turėti kiekviena sodyba ir kaip tą pasidaryti savojoje?

                  Kiekviena sodyba, sklypas ar tiesiog žemės gabalas turėtų turėti aiškias ribas. Neretai sodininkai šias ribas pasižymi tvora. Ar tai tiesiog tinklas iš vielos, ar medinė tvora, ar metalinė – ji žymi sklypo ribas. Tačiau, jei norima gyvasties ir jaukumo savo sklype, verčiau pradėti nuo gyvatvorės. Tai yra, užsiauginti krūmų, kurie suptų jūsų sklypą. Pasirinkimas didžiulis – nuo eglučių, tujų iki žydinčių hortenzijų ar aronijų. Kiekvienas augalas turi savų pliusų ir minusų. Pavyzdžiui, hortenzija – ypatingai gražiai atrodys vasaros metu, mat hortenzijos žydi dideliais spalvotais žiedais. Tačiau hortenzija gali jums nepatikti žiemą, nes neatrodys taip įspūdingai. Bet jei žiemą sode nesilankote, tad koks gi skirtumas? Na o jei sodybos neapleidžiate visus metus, tuomet rinkitės visžalius augalus, kaip eglutės ar tujos. Šiais medeliais gerai besirūpinant, galima turėti išties tankią ir visus metus skaisčiai žaliai spindinčią gyvatvorę.

                  Daugumai sode patiktų turėti ir tvenkinį. Galima kasti kad ir nedidelį, tačiau jei yra vietos, rekomenduoja išsikasti bent 3 arų kūdrą. Tokioje kūdroje galės veisti karpiai, karosai, net lydekos. Žinoma, jei tik juos ten įleisite. Kai tik norėsite, galėsite atsisėsti ant kranto ir ramiai sau pasimėgauti žvejyba, o gal net ir pasigauti žuvies vakarienei. Juk karpiai taip greitai auga, o ir ypatingų sąlygų jiems tereikia. Tiesa, nepamirškite, kad žiemą teks prakirsti ledą, kad kūdroje užtektų deguonies. Ir nekaskite kūdros arti savo hortenzijų ar eglučių gyvatvorės, nes kitu atveju į ją nuolat kris lapai ar spygliai, kuriuos tikrai norėsite išimti, kad negadintų bendro vaizdo. Tiek smagi gyvatvorė, tiek jaukus tvenkinukas sodybai pridės žavesio ir jaukumo, tad jei tik turite galimybę, būtinai įsirenkite šiuos abu dalykus.