Namo statybos eiga, kurios nereikėtų pamiršti

Kaminai

Jei iki šiol gyvenote daugiabutyje, turbūt su baltu pavydu žvelgdavote į didelius ir erdvius nuosavus namus. Tai daugelio žmonių siekiamybė. Todėl jei ir jūs šiuo metu svarstote apie galimybę statyti nuosavą namą, pradėkite planavimo ir organizavimo darbus. Turite nepamiršti, kad tai gali užtrukti ne vieną mėnesį (atsižvelgiant į tai, kiek profesionalių statybininkų prisidės prie namo statybos darbų), tačiau galutinis rezultatas gali būti būtent toks, apie kokį svajojote.

Nors visus darbus galite patikėti šios srities specialistams, net ir tokiu atveju būtų tikslinga žinoti, kokie bus namo statymo darbai. Visų pirma reikės paruošti namo projektą. Suprantama, kad tai reikės atlikti kartu su architektais, kurie patvirtins visus būsimo namo planus. Tuomet turėsite vykdyti namo pamatų liejimo darbus. Be abejo, tai taip pat galite patikėti į profesionalų rankas, kurie geriausiai žino, kaip visas užduotis atlikti teisingiausiai.

Tuomet reikėtų nuspręsti, kokio tipo namą statysite ir kokias medžiagas norėsite naudoti. Vienos iš jų gali būti blokeliai, kurie suteikia labai puikią šiluminę varžą, pasižymi dideliu tvirtumu, ilgaamžiškumu ir padeda išvengti didelės drėgmės kaupimosi. Suprantama, kad tai nėra vienintelės statybinės medžiagos, kurios naudojamės statybų metu, tačiau tai pastaruoju metu yra labai populiarus pasirinkimas. Tai padeda visus statybos darbus atlikti ne tik greičiau, tačiau taip pat ir pigiau bei produktyviau.

Taip pat labai svarbu, kad būtų daug dėmesio ir laiko skiriama kaminų asortimento peržiūrai ir pasirinkimui. Trumpiau tariant, kaminai (Kaminai24.lt) turėtų būti atitinkantys šiuolaikinius standartus, patvarūs ir ilgaamžiai. Kuomet pasirinksite jums tinkamiausius kaminus, galite informuoti pasirinktos statybų bendrovės specialistus. Žinoma, visais šiais klausimais taip pat galite konsultuotis ir su šios srities profesionalais, kurie turi daugiausiai patirties ir žinių. Tai gali padėti lengviau apsispręsti ir priimti labai apgalvotus sprendimus.

Kad ir kokį variantą bepasirinktumėte, visuomet atkreipkite dėmesį į šilumos varžą, namo tvirtumą ir kitus būsimoms gyvenimo sąlygoms svarbius aspektus. Tai svarbu, jei norime, kad pastatytas namas tarnautų labai ilgai ir leistų mums jaustis komfortiškai. Todėl neskubėkite, domėkitės, apgalvokite kiekvieną galimą pasirinkimą, o galiausiai visą tai pritaikykite praktikoje. Tokiu atveju jūsų nuosavas namas tarnaus labai daug metų ir suteiks puikias gyvenimo sąlygas.

Prireikus naujos antklodės…

Prireikus naujos antklodės, nereikia nuliūsti. Kaip tik atvirkščiai. Minkšta ir puri, antialerginėmis savybėmis pasižyminti antklodė… Puikiai sulaiko šilumą, atspari drėgmei… Tai tikrai ne viskas. Antklodžių šiais laikais gaminama įvairių, o dėl to geriau patiems pirkėjams. Aptarsime, kodėl verta pirkti internetu.

antklodeNaujos antklodės – nei fizinėse, nei internetinėse parduotuvėse nėra naujiena. Kaip patalynės dalis gali būti naujiena, jei žmonės miegoti pradėjo ne prieš šimtą ir net ne prieš tūkstantį metų? Žmonės miegojo visada. Tai natūralu. Tačiau ne visada naudojosi internetu. Tuo plačiuoju žiniatinkliu, kuriame yra daug galimybių. Tarp jų ir pigus apsipirkimas.

Gerai, pigus apsipirkimas… Ar drįstumėte pasakyti, kad tai blogai? Kažin… Antklodžių pasirinkimas susijęs ir su patraukliomis kainomis, ir su komfortu. Bet komfortas čia reiškia ne tik malonų miegą. Ar kada pagalvojote, kaip el. parduotuvėse patogu? Šiuokart galvoje ir turime apsipirkimo komfortą. Tokį, kai siaučiant pūgai nereikia eiti iš namų. Tokį, kai spaudžiant dvidešimt penkių laipsnių šalčiui nereikia kišti nosies laukan. Tokį, kai pliaupiant lietui galima jaukiai užsisakyti prekių.

Jei jūsų dėmesio centre dabar yra nauja antklodė, neskubėkite pirkti iš įtartinų vietų. Tiesą, internetas šiuo kriterijumi – puikus reikalas. Kodėl? Todėl, kad išsireklamavusios, lankytojų pritraukusios parduotuvės paprastai yra ne kokiame penkioliktame, o pirmame „Google“ puslapyje. Tai, ką iš karto randate, veikiausiai labiau pasiteisins nei tai, kas tūno kokiame šeštame puslapyje.

Patogus, saugus apsipirkimas ir saldus miegas – vienai temai priklausantys punktai. Akivaizdu: kai įsigyjate ką nors ne įtartiname skersgatvyje, o pasitikėjimą pelniusioje parduotuvėje, tai žymiai ramiau. O užmigti lengviau, kai nekamuoja įkyrios mintys.

Ar naujos antklodės pasirinkimas gali išspręsti nemigos problemas? Sunku atsakyti. Žvelgiant iš vienos pusės, prielaida net labai logiška. Kita vertus, būna skirtingų atvejų. Kai kada nemigą gal ir pavyksta paversti į miegą tiesiog įsigijus naują antklodę. Bet ar galima duoti garantiją? Vargu. Tačiau teigiamų perspektyvų nepaneigiame: kad saldaus miego tikimybė didesnė, sutikti veikiausiai galėtume.

Užsisakote antklodę internetu, pristato, miegate. Rodos, paprasčiau ir nebūna.

 

 

Vieno sėkmingo atradimo istorija arba kaip aš atradau europietiškus rūbus už prieinamą kainą Rusijoje

Sveikos, merginos! Tai, ką dabar papasakosiu bus suprantama ir labai artima kiekvienai mamytei. Savo kūdikiui mes visos norime suteikti viską, ką tik įmanoma rasti geriausio. Tai ir žaislai, ir patalynė kūdikiui, ir drabužiai vaikams… Dažnai būna, kad ieškai na kažko tokio…. nepaprasto… ir niekaip negali rasti. Netenkina asortimentas, kokybė, kaina. Tačiau man pasisekė.

Laukdamasi kūdikio aš jau pradėjau naršyti po įvairias internetines svetaines, nes buvo įdomu sužinoti kokių apskritai būna rūbų kūdikiams, kokie geriausi ir kur galima įsigyti kokybiškų patikimų firmų vaikiškų rūbelių iš Europos. Tokiu būdu dar prieš gimstant sūneliui aš jau buvau išsirinkusi lietuvių firmos Lorita produkciją.

loritaKuo ji mane patraukė? Pasistengsiu išdėstyti tiesiog punktais: visų pirma, lorita  vaikiškus rūbus gamina jau daugiau nei 20 metų; antra, šios firmos specializacija – lorita drabuzeliai naujagimiams  ir jaunesnio amžiaus vaikams; trečia, lorita gamina nuostabius vaikiškus rūbus iš merino vilnos, natūralios medvilnės, lino ir bambuko (man labai patiko lorita kombinezonas); ketvirta, prieš išleidžiant naują kolekciją visi gaminiai griežtai tikrinami, kad būtų įsitikinta ar jie neišsitampo, nepraranda savo formos ir išvaizdos dažnai juos skalbiant 60⁰ temperatūroje ir pagaliau penkta, vaikiškų rūbelių gamintoja lietuvių firma Lorita nuolat atnaujina savo firmines kolekcijas, o tai reiškia, kad Lorita produkcijos gerbėjai turi unikalią galimybę išsiskirti unikalaus dizaino firminiais rūbais ir išskirtiniu stiliumi. Be to, lorita drabuzeliai internetu visada prieinami pasižiūrėti, užsisakyti ir net galima įsigyti lorita prekes pigiau. O tai itin svarbu, nes vienintelis truputį trikdantis dalykas – kaina. Šiuo metu gyvenu Maskvoje, o čia eropietiški patikimų prekinių ženklų rūbai vaikams kainuoja tiesiog protu nesuvokiamus pinigus. Norėjau užsisakyti iš Piterio, bet ten ne ką geresnė situacija.

Gerai, kad turiu vaikučius auginančių draugių. Jų ir paklausiau kur galima įsigyti vaikiškų rūbų iš Europos. Jos man patarė apsilankyti internetinėje parduotuvėje KIDY.eu ir dar pridūrė, kad šioje parduotuvėje gražiausi ir kokybiškiausi Europos gamintojų rūbai naujagimiams, drabužiai vaikams ir kitos prekės, kurias parduotuvė pristato pirkėjams visame pasaulyje. Draugės vienu balsu tvirtino, kad šioje internetinėje parduotuvėje geriausios kainos už kokybišką produkciją. Be to, galima pasirinkti patogiausią apmokėjimo būdą. O kur dar nuolat organizuojami konkursai ir išpardavimai! Viena draugė pasakojo, kad akcijų ir nuolaidų metu šioje parduotuvėje prisipirko nuostabių kokybiškų daiktų tiesiog už juokingai mažą kainą. Jos mane taip suintrigavo, kad tą patį vakarą sėdau prie kompiuterio ir susiradau šią parduotuvę. Tikrai radau man labai patikusių prekių, nemažai užsisakiau ir viską gavau taip, kaip ir buvo žadėta.

Mano mažyliui ūgtelėjus atėjo laikas atnaujinti garderobą ir aš, žinoma, vėl prisiminiau savo mėgiamą internetinę parduotuvę. Šįkart mano dėmesį patraukė lenkų firma Pinokio, gaminanti vaikiškus rūbus. Paklausite, kodėl?

Pirmiausia, nuostabu, kad ši firma gamina rūbus naujagimiams berniukams ir mergaitėms. Antra, pinokio rubeliai gaminami tik iš saugių medžiagų pagal atitinkamus sertifikatus. Trečia, galima nesibaiminti, jog įsigysite klastotę. Visi pinokio rubai vaikams gaminami gamintojo šalyje. Ketvirta, kiekvienas Pinokio gaminys tikrinamas dėl išblukimo bei išsitampymo, o tai reiškia, kad vaikiški pinokio drabuzeliai nebijo skalbimo, jie neblunka ir nepraranda savo formos. Ir bene maloniausias dalykas – jei perkate ne vieną, o kelis daiktus, tai jums pritaikoma nuolaida.

Mielos mamos, jei norite, kad jūsų kūdikis atrodytų gražiai ir stilingai, jei norite jį rengti kokybiškais vaikiškais rūbeliais iš Europos ir siekiate, kad tuo pat metu nenukentėtų jūsų šeimos biudžetas – nuoširdžiai rekomenduoju – pirkite pageidaujamas prekes internetinėje parduotuvėje KIDY.eu.

 

Pirtyje kaitinkitės vos tik panorėję

esaunashop

Stengiatės reguliariai lankytis pirtyje? Tai dažniausiai darote lankomame sporto klube ir baseine? Jei taip, ar nesusiduriate su įvairiais nepatogumais, pvz., sausakimšomis pirtimis, dažnai varstomomis pirties durimis ir nekultūringais žmonėmis? Kaip bebūtų gaila, tačiau kartais tai yra tiesiog neišvengiama, o tai reiškia, kad žmonės, kurie nori ramaus ir atpalaiduojančio pasikaitinimo pirtyje, susiduria su nepatogumais, keliančiais jiems daug neigiamų emocijų. Kita vertus, tai yra natūralu – juk tokiais atvejais naudojamasi dalinai vieša pirtimi, kurią lanko daugybė įvairių žmonių. Norint to išvengti, yra tik keli pasirinkimai, iš kurių vienas – tai pirties nuoma, o kitas – nuosavos pirties įsirengimas.

Suprantama, kad pirmuoju atveju vienkartinės išlaidos bus mažesnės, tačiau žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą, išlaidos gali gerokai išaugti. Tuo tarpu, jei pasirenkamas nuosavo pirties įrengimas, pirminės išlaidos yra nemažos, tačiau ilgainiui jos atsiperka. Trumpiau tariant, žmonės, kurie pasiryžta investuoti į nuosavą pirtį, galiausiai joje gali lankytis kada panorėję ir kiek tik panorėję. Todėl jei jūs norite didesnio komforto ir patogumo, nuosava pirtis gali būti pats geriausias atsakymas.

Žinoma, jei pasirinksite pastarąjį variantą, jums visų pirma reikės gerai apgalvoti, kokios pirties jūs iš tikrųjų norėsite. Tai reiškia, kad jokiu būdu nereikėtų skubėti. Pirmiausia išsiaiškinkite, kokie yra tikrieji jūsų lūkesčiai – juk įrengta pirtis tarnaus jums daugybę metų. Kai pasirinksite jums tinkamiausią pirtį, pasistenkite rasti tikrus šios srities specialistus. O tam, kad visos paieškos būtų paprastesnės ir efektyvesnės, jums reikėtų pasinaudoti internetine paieškos sistema. Tokiu atveju vos per keletą akimirkų galėtumėte rasti skirtingus pirčių įrengimo specialistus.

Kai peržiūrinėsite šios srities profesionalų internetinius tinklalapius, nepamirškite atsižvelgti į jų turimą patirtį, žinias, teikiamų paslaugų spektrą ir kitas svarbias detales. Kuo daugiau dėmesio tam skirsite, tuo lengviau bus priimti sėkmingą sprendimą. Be abejo, nereikėtų pamiršti, kad labai didelę reikšmę jūsų pasirinkimui gali turėti ir atliktų darbų pavyzdžiai – dažniausiai ilgametę patirtį turintys specialistai savo potencialiems klientams gali pateikti ne vieną jau įrengtos pirties nuotrauką.

Patarimais pasidalino pirties prekių el. parduotuvė eSaunaShop.com

Baldai jūsų namams ir jų jaukumui

Baldai

Turbūt ir jūs ne kartą iki šiol pastebėjote, kad rinkdamiesi baldus daugiausiai dėmesio skiriate jų išoriniam grožiui (estetinei išvaizdai). Trumpiau tariant, jūs norite, kad jie atrodytų tobulai. Tačiau labai dažnai pamirštama, kad baldai taip pat turėtų būti komfortiški – juolab, kad bene kiekvienas interjero specialistas teigia, jog pastarasis veiksnys yra visų svarbiausias ir jam reikėtų skirti daugiausiai dėmesio. Be abejo, kiekvienas vartotojas turi skirtingus lūkesčius, tačiau jei jūs norite, kad savo namuose gyventi jums būtų patogu ir jauku, nepamirškite minėtų dviejų detalių suderinamumo.

Žinoma, kartais ši užduotis gali atrodyti labai sudėtinga ar net neįveikiama, tačiau viskas priklauso nuo to, kiek laiko tam skirsite ir kokius sprendimus pasitelksite. Todėl jei norite rinktis iš bene didžiausio baldų asortimento, neprošal pasinaudoti internetinėmis parduotuvėmis arba kreiptis į baldų gamintojus ir interjero specialistus.

Be to, nereikėtų pamiršti, kad jūs taip pat turėtumėte atsižvelgti ir į skirtingų būsto erdvių skirtumus. Tai reiškia, kad tai, kas pritaikoma jūsų miegamajame, gali netikti svetainės kambaryje (http://unibaldai.lt/svetaines-baldai/) ir atvirkščiai. Kad būtų paprasčiau suprasti – rinkdamiesi baldus galvokite apie tai, kokią konkrečią paskirtį jie turės atlikti ir kokie baldai būtų geriausiai pritaikomi jūsų atveju.

Taipogi, pravartu pagalvoti ir apie baldų kokybę bei jų ilgaamžiškumą. Tai yra svarbu dėl labai akivaizdžios priežasties – nepaisant to, kad tokie baldai gali kainuoti brangiau, jie tarnaus taip pat kur kas ilgiau, o tai akivaizdžiai sutaupys ir daugiau jūsų lėšų. Todėl orientuotis į kokybę ir patvarumą visuomet yra labai naudinga ir prasminga.

Kaip bebūtų, visas baldų pasirinkimo procesas turėtų būti labai gerai apgalvotas ir suplanuotas. Tuomet viskas turėtų klostytis kur kas lengviau ir efektyviau, o galutinis rezultatas atitiktų jūsų keliamus reikalavimus. Todėl dabar belieka labai gerai įvertinti savo lūkesčius, suformuoti viziją, pasirinkti baldų srities specialistus ir imtis veiksmų. Be abejo, kai išsirinksite jums tinkamiausius baldus, taip pat galite pasidairyti po interjero detalių parduotuves, kuriose galite pasisemti daug originalių idėjų.

Prieš renkantis žaliuzes ir roletus

Jeigu nutarėte atsinaujinti savo būstą žaliuzėmis ar roletais, reikėtų nepamiršti viską šiek tiek apgalvoti. Dažnai tokių planų scenarijai būna gana paprasti. Šovė į galvą mintis dėl naujų žaliuzių, sėdate į automobilį, pro šalį kelias minutes lekia besikeičiantys Kauno vaizdai ir štai jau jūs dideliame prekybos centre. Įsimetate į vežimėlį patikusias žaliuzes ar roletus ir keliaujate namo. O tuomet..

Žaliuzės ir roletai KauneO tuomet paaiškėja, kad plotį išsimatavote ne visai tiksliai. Dažnai roletai Kaune, kaip beje ir žaliuzės, yra labai skirtingų pločių, be vieningo standarto. Namai labai įvairūs, langų pločiai – taip pat. Kaunas yra senas miestas, kuriame gausu ir daugiabučių, ir individualių namų, tad tuo stebėtis nereikėtų. O paaiškėjus, kad jūsų langas vis tik dviem centimetrais siauresnis už nusipirktą roletą, jo montavimas gali būti tiesiog neįmanoma. Gerai, jeigu prekybos centras jį priims atgal ar pakeis, tuomet sugaišite tik nemažai laiko ir išdeginsite kuro. Gali būti ir didelių nuostolių tokių atveju. Tad žaliuzes ir roletus reikėtų pirkti kiek labiau pagalvojus ir neskubant.

Ar žaliuzės ir roletai reikalauja dizainerio?

Greitas atsakymas į tokį potemės klausimą būtų paprastas – tikrai dizaineris nėra būtinas. Turbūt pastebėjote patys, jog žaliuzės ir roletai Kaune dažniausiai yra kone vienintelio dizaino ir baltos spalvos. Tad tokiu atveju kažką kalbėti apie dizainą būtų sunku. Kita vertus, jeigu norite bent kiek išsiskirti iš minios, reikės šiek tiek pastangų. Arba jų reikės tuomet, jeigu jau buvote kitoks nei visi besirinkdamas langų rėmų bei palangių spalvą ar įdomiau dažydamas savo kambario sienas. Tuomet ir standartiniai roletai jums nelabai tiks.

Vis tik ir tokiu atveju dizaineris nėra būtinas. Negi jūs pats neturite skonio ir bent šiokio tokio spalvų pojūčio? Tikrai turite. Tik nepamirškite, kad net balta spalva turi bent kelis pagrindinius ir dar keliolika ar keliasdešimt skirtingų atspalvių. Pieno baltumo langų rėmai ir blyškiai baltos žaliuzės tikrai skirsis. O geriau kad to nebūtų. Tad prieš vykdami į parduotuvę nepatingėkite išsiaiškinti, kokia gi ta jūsų langų balta ir atitinkamai rinktis žaliuzes bei roletus.

Na o jei neriate į visai kitą spalvų pasaulį, bandote sudaryti ne standartinį langų ir žaliuzių derinį, bet ką nors kontrastingo, tuomet bent pokalbis su dizaineriu gali tikrai praversti. Juk nenori, kad žaliuzės ir roletai Kaune išsiskirtų tik jūsų name ir tik dėl klaikaus nesuderinamumo. Kaunas turi būti gražus miestas, ir jūs, jo gyventojas, taip pat esate už tai atsakingas.

 

 

Ar čerpės tinka jūsų namo stogui?

Stogo čerpėsTie, kas nori gyventi už miesto, anksčiau ar vėliau susiduria su namo statyba. Na, ar bent jau seno namo remontu. Ir čia iškyla daugybė klausimų. Vieni jų yra grynai teisiniai – kas galima, ko negalima? Kam reikia leidimo, kokios normos taikomos ir visa kita. Kiti klausimai apima statybines medžiagas ir technologijas. Ką pasirinkti? Kokias grindis dėti? Kokią stogo dangą? Galiausiai, apskritai iš ko statyti namą? Gal naudoti rąstus, gal blokelius, o gal tiesiog medinį karkasą? Informacijos surinkti reikia tikrai daug, todėl reikės nemažai praleisti valandų prie kompiuterio ir konsultuojantis. O kad šį laiką jums sutaupytume, papasakosime apie tai, ar verta, kaip stogo dangą, rinktis čerpes.

        Stogo čerpės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip brangus ir nevisai patogus dalykas stogui dengti. Juk galima dėti didelius šiferio lakštus ar skardą, kas būtų gerokai paprasčiau nei dėlioti mažas čerpes. Tiesos tame yra, bet stogo čerpės turi ir privalumų, apie kuriuos ne visi žino.

        Visų pirma, reikia žinoti, kad čerpės yra ilgaamžės. Dar dabar Vilniuje pilna namų su dešimtmečių ar senesnėmis čerpėmis. Ir Vilnius nėra išimtis – bet kurio miesto senamiestyje galima rasti stogų su senomis čerpėmis, kurios tikrai gerai išsilaikiusios.

        Verta žinoti ir tai, kad čerpės tinkamos tuomet, kai stogo forma yra gana sudėtinga, taip pat didelis čerpių privalumas yra pralaidumas orui ir atsparumas ugniai.

Ar čerpės tikrai yra tokia gera stogo danga?

        Pasirinkus čerpes kaip stogo dangą, daug kas tvirtina, kad jos yra sunkios, todėl reikės papildomų atramų namo stogui. Iš dalies tai tiesa. Bet reikėtų žinoti, kad didžiąją dalį stogo apkrovos sudaro sniegas ir vėjas. Tad papildomos atramos dažnai net nereikalingos.

        Vienas didžiausių čerpių privalumų yra tas, kad jos ilgaamžės ir jų nereikia dažyti. Be to, jos yra ekologiškos, tai yra neturi kenksmingų medžiagų ir yra draugiškos aplinkai. Be to, čerpės yra lengvai numontuojamos ir jų mažas dydis leidžia čerpes nesunkiai perdėti ant kito namo, jei jam reikalinga stogo danga.

        Taigi, jei čerpės ir jų privalumai jus sudomino, tuomet tikrai turėtumėte gerai apsvarstyti šį pasirinkimą ir žiūrėti, ar jis jums apsimoka bei ar apskritai yra jums priimtinas. Tad viską gerai pasverkite ir pasirinkite geriausią jūsų namui stogo dangą.

 

Indaplovių remontas – tiems, kurie nemėgsta plauti indų rankomis

Ar kada nors susimąstėte kokios yra didžiausios kivirčų priežastys šeimoje? Iš tiesų yra trys pagrindinės sritys, dėl kurių kyla kivirčai. Pirmoji yra šeimos finansai, vienam iš namiškių gali atrodyti, kad kitas namiškis nededa pakankamai pastangų į šeimos finansinio stabilumo užtikrinimą ir tai gali būti didelių pykčių priežastis. Taip pat yra, jei vieno žmogaus išlaidos pasidaro neproporcingai didelės. Šią problemą galima išspręsti stengiantis sumažinti savo išlaidas arba susikoncentruojant į didesnių pajamų užtikrinimą. Tačiau apie tai būtina kalbėtis su visais šeimos nariais ir pokalbio pagalba galima užkirsti kelią ateities konfliktams.

indaplovių remontasAntroji priežastis yra pašliję santykiai, neištikimybė, jausmų išblėsimas ir t.t. Tokioje situacijoje, ką nors įmanoma pakeisti tik tuo atveju, jei to nori abu žmonės, nes vienas žmogus niekada nesugebės užtikrinti stabilių ir darnių santykių, jei kitas žmogus tiesiog to nebenori. Todėl, jei šeimoje kivirčai atsiranda būtent dėl šios priežasties, geriausia susėsti ir pakalbėti ar abu šeimos nariai vis dar nori gyventi drauge ir puoselėti  tuos jausmus, kuriuos kadaise vienas kitam jautė.

Tuo tarpu trečioji priežastis, dėl kurios žmonės gyvenantys kartu pykstasi, yra žymiai žemiškesnė, tai buitis. Vieni žmonės mėgsta idealią tvarką ir švarą, kai tuo tarpu kiti gali gyventi mėnesį nesiurbtame bute. Vieniems atrodo, kad vos pavalgius būtina išplauti indus, tuo tarpu kiti apie indų plovimą pagalvoja tik tuomet, kai namuose nebelieka nei vieno švaraus indo. Nors žmogaus būdą pakeisti yra labai sunku ir dėl to, beveik neįmanoma vieno žmogaus priversti tvarkytis dažniau nei jis norėtų, o kitą įtikinti tuo, kad jis kelia labai aukštus švaros ir tvarkos standartus, tokios situacijos tikrai nėra neišsprendžiamos. Pats geriausias sprendimas, į pagalbą pasitelkti kuo geresnę buitinę techniką. Jei nemėgstate plauti indų, įsigykite indaplovę. Jei negalite sau leisti naujos, tiesiog įsigykite naudotą, žinoma yra rizika, kad ji suges greičiau nei nauja, tačiau tokiu atveju, tiesiog pasinaudokite paslauga – indaplovių remontas ir patyrę meistrai sutaisys jūsų namuose esančią indų plovimo mašiną.

Patarimai padėsiantis pasirinkti kokybiškas grindų plyteles

grindu plytelesJeigu norite turėti gražius namus, tokiu atveju reikia apgalvoti daug smulkmenų. Būtent jos tarpusavyje sąveikaudamos padeda pasiekti patį geriausią rezultatą patenkinantį Jūsų suvokimą – kokie turi būti gražūs namai. Viena iš sudedamųjų dalių – modernios grindų plytelės. Pastarųjų pasirinkimas labai platus, tad nieko keisto, kad kartais žmonės paprasčiausiai nežino kokį gaminį pasirinkti. Juolab, plytelės gali skirtis ne tik stiliumi, tačiau tuo pačiu ir medžiaga iš kurios yra pagamintos. Klausimas – kurios yra pačios geriausios?

Namai bus kur kas mielesni, jeigu kiekvienos smulkmenos ieškosite derindamas konkrečias smulkmenas. Nurodysime gaires, kurios gali padėti atrasti labiausiai Jums tinkamas plyteles.

  • Priklausomai nuo to, kokia yra patalpos funkcija, kurioje plytelės bus tiesiamos – reikia jų ieškoti. Dažniausiai išskiriamos dviejų tipų plytelės: keramikinės arba akmens masės. Pastarosios labiausiai tinka lauko darbams, kadangi yra labai tvirtos ir geba išlaikyti net ir didelį svorį. Visgi, ne tokios estetiškai patrauklios, todėl žmonės dažnai jas ir perka būtent lauko terasoms iškloti. Keramikinės plytelės, priešingai, dažniausiai klijuojamos namuose. Jos yra puoštos įvairiausiais raštais, tad gana dažnai žmonių pasirenkamos dėl savo išskirtinės estetikos. Juk ir grindis gali būti interjero dalis.
  • Keramikinės plytelės labai puikiai tinka ne tik vonios, virtuvės grindims, tačiau ir kitose patalpose. Daugelis žmonių labai pamėgo plyteles, kadangi ypač kaitriomis vasaros dienomis šios grindis vėdina ir leidžia jaustis kur kas geriau, maloniau.
  • Modernios grindų plytelės gali atrodyti puikiai tik tokiu atveju, jeigu ir pirksite tokias, kurios ir yra skirtos būtent grindims. Kai kurie žmonės norėdami sutaupyti renkasi sienoms skirtas plyteles. Kadangi jos turi atlaikyti kur kas mažesnį krūvį, natūralu, kad tuo pačiu yra ne tokios patvarios kaip kad grindų. Reikia pirkti gaminį pagal jo paskirtį, kitaip jis neatliks kokybiškos funkcijos.
  • Jeigu jau preliminariai žinote, kokios grindų plytelės Jums reikalingos – laikas apsispręsti kas jas išklos. Žinoma, jeigu norite tikrai kokybiško darbo – rekomenduojame profesionalus, kurie yra pasiruošę suteikti paslaugas. Visgi, lietuviai yra nagingi žmonės. Tuo pačiu ir taupūs, tad stengiasi patys atlikti daugelį remonto darbų. Klausimas, ar būsite pajėgus, kadangi netinkamai montuojant plyteles paprasčiausiai jas sugadinsite ir nepasieksite norimo rezultato.
  • Galima pasirinkti tokias plyteles, kurios klijuojamos taip, kad beveik neliktų jokių siūlių arba esamos yra labai minimalios. 1 mm siūlė praktiškai nematoma, taigi pavyksta sėkmingai sukurti sienos plokštumos vaizdą. Taip kokybiškai iškloti plyteles gali tik geras savo srities specialistas, kuris turi daug patirties šioje srityje.
  • Nepamirškite, kad vienoje vietoje supakuotų plytelių matmenys gali truputį skirtis, tad nereikia išsigąsti tai pamačius. Tai yra visiškai normalu, tad svarbu pasirinkti gerą klijavimo technologiją, kad grindys atrodytų stilingai ir kokybiškai.
  • Visada geriau pirkti didesnį kiekių plytelių nei pritrūkti kelių. Labai dažnai vėliau paprasčiausiai nepavyksta atrasti tokių, kurios buvo pirktos anksčiau.

Modernūs namai bus kur kas gražesni jeigu skirsite laiką jų komponentų paieškoms. Palyginkite kuo daugiau variantų, kadangi tai gali užtikrinti, kad tai ką rasite – patenkins Jūsų poreikius.

Ar jums reikia vandens minkštinimo filtro?

Vandens minkštinimasTikriausiai, virdami vandenį arbatai ar kavai, pastebėjote, kad jūsų arbatinio vidus pasidaro baltas, aplimpa kažkokiomis nuosėdomis. Tai dėl kieto vandens. Ką matote arbatinyje, tai kalkės, kurios nusėda ant arbatinio sienelių pašildžius vandenį. Kodėl taip yra? Vandenyje iš čiaupo yra visokių medžiagų, tame tarpe ir kalkių. Kalkės turi tokią savybę, kad tirpsta tik šaltame vandenyje. Todėl, kai vandeny arbatinyje šildote, kalkės nebegali tirpti vandenyje ir išsiskiria ant indo sienelių. Būtent dėl šios savybės kalkėmis nepasidengia jūsų indai, kurie praskalaujami šaltu vandeniu. Tačiau verdant vandenį arbatinyje, tas sunkiai išvengiama. Tačiau galime džiaugtis, kad šiuolaikinės technologijos mums padeda gyvenimą padaryti patogesnį ir galime nusipirkti vandens minkštinimo filtrą.

                  Kietas vanduo – daug priemaišų – daug nuosėdų. Minkštas vanduo – mažai priemaišų – mažai nuosėdų. Todėl verdant minkštą vandenyje jūsų arbatinyje nuosėdos kaupsis daug lėčiau. Vandeniui suminkštinti yra naudojami vandens minkštinimo filtrai. Įsigijus tokį filtrą, jums reikės valyti arbatinį gerokai rečiau. Taigi, toks filtras gerokai palengvina gyvenimą, sumažina pastangas virtuvėje, sutaupo laiko. Tiesa, vandens minkštinimo filtrą taip pat reikės prižiūrėti, kartais jį pakeisti. Tačiau minkštas vanduo pasitarnaus ne tik verdant vandenį arbatai, bet taip pat ir skalbiant bei prausiantis. Daugelis žino, kad minkštas vanduo geriau išplauna tiek drabužius, tiek žmogų.

                  Tačiau ką daryti, kai jau turite jau apsinešusį virdulį ir kaskart geriant arbatą jaučiate, kaip kalkes patenka jums į burną ir gerklę? Jį galima išvalyti. Ir visai be jokių mechaninių įrankių. Tam reikia kokios nors rūgšties. Dažniausiai buityje sutinkama yra acto ir citrinos rūgštis. Rekomenduojame naudoti pastarąją. Jos prireiks gana nemažai, tačiau citrinos rūgštis neskleidžia tokio stipraus kvapo kaip kad actas. Kaip ją naudoti? Tiesą sakant, tai labai paprasta. Įberkite citrinos rūgšties miltelių į arbatinį, įpilkite vandens, kad būtų apsemtas apnašų sluoksnis, tuomet galite vandenį pašildyti. Citrinos rūgštis reaguos su kalkėmis ir jas pašalins. Tokį vandenį pravartu keliskart pakeisti, kad valymas būtų efektyvesnis. Geriausia yra palikti tirpalą arbatinyje per naktį, tuomet iki ryto jis turėtų išsivalyti. Tik perspėkite namiškius, kad atsikėlę iškart nesidarytų arbatos, o pasikeistų vandenį! Na o taip išvalę arbatinį, galėsite jau naudoti vandens minkštinimo filtrą ir džiaugtis švariu vandeniu.