Ar čerpės tinka jūsų namo stogui?

Stogo čerpėsTie, kas nori gyventi už miesto, anksčiau ar vėliau susiduria su namo statyba. Na, ar bent jau seno namo remontu. Ir čia iškyla daugybė klausimų. Vieni jų yra grynai teisiniai – kas galima, ko negalima? Kam reikia leidimo, kokios normos taikomos ir visa kita. Kiti klausimai apima statybines medžiagas ir technologijas. Ką pasirinkti? Kokias grindis dėti? Kokią stogo dangą? Galiausiai, apskritai iš ko statyti namą? Gal naudoti rąstus, gal blokelius, o gal tiesiog medinį karkasą? Informacijos surinkti reikia tikrai daug, todėl reikės nemažai praleisti valandų prie kompiuterio ir konsultuojantis. O kad šį laiką jums sutaupytume, papasakosime apie tai, ar verta, kaip stogo dangą, rinktis čerpes.

        Stogo čerpės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip brangus ir nevisai patogus dalykas stogui dengti. Juk galima dėti didelius šiferio lakštus ar skardą, kas būtų gerokai paprasčiau nei dėlioti mažas čerpes. Tiesos tame yra, bet stogo čerpės turi ir privalumų, apie kuriuos ne visi žino.

        Visų pirma, reikia žinoti, kad čerpės yra ilgaamžės. Dar dabar Vilniuje pilna namų su dešimtmečių ar senesnėmis čerpėmis. Ir Vilnius nėra išimtis – bet kurio miesto senamiestyje galima rasti stogų su senomis čerpėmis, kurios tikrai gerai išsilaikiusios.

        Verta žinoti ir tai, kad čerpės tinkamos tuomet, kai stogo forma yra gana sudėtinga, taip pat didelis čerpių privalumas yra pralaidumas orui ir atsparumas ugniai.

Ar čerpės tikrai yra tokia gera stogo danga?

        Pasirinkus čerpes kaip stogo dangą, daug kas tvirtina, kad jos yra sunkios, todėl reikės papildomų atramų namo stogui. Iš dalies tai tiesa. Bet reikėtų žinoti, kad didžiąją dalį stogo apkrovos sudaro sniegas ir vėjas. Tad papildomos atramos dažnai net nereikalingos.

        Vienas didžiausių čerpių privalumų yra tas, kad jos ilgaamžės ir jų nereikia dažyti. Be to, jos yra ekologiškos, tai yra neturi kenksmingų medžiagų ir yra draugiškos aplinkai. Be to, čerpės yra lengvai numontuojamos ir jų mažas dydis leidžia čerpes nesunkiai perdėti ant kito namo, jei jam reikalinga stogo danga.

        Taigi, jei čerpės ir jų privalumai jus sudomino, tuomet tikrai turėtumėte gerai apsvarstyti šį pasirinkimą ir žiūrėti, ar jis jums apsimoka bei ar apskritai yra jums priimtinas. Tad viską gerai pasverkite ir pasirinkite geriausią jūsų namui stogo dangą.