Ar jums reikia vandens minkštinimo filtro?

Vandens minkštinimasTikriausiai, virdami vandenį arbatai ar kavai, pastebėjote, kad jūsų arbatinio vidus pasidaro baltas, aplimpa kažkokiomis nuosėdomis. Tai dėl kieto vandens. Ką matote arbatinyje, tai kalkės, kurios nusėda ant arbatinio sienelių pašildžius vandenį. Kodėl taip yra? Vandenyje iš čiaupo yra visokių medžiagų, tame tarpe ir kalkių. Kalkės turi tokią savybę, kad tirpsta tik šaltame vandenyje. Todėl, kai vandeny arbatinyje šildote, kalkės nebegali tirpti vandenyje ir išsiskiria ant indo sienelių. Būtent dėl šios savybės kalkėmis nepasidengia jūsų indai, kurie praskalaujami šaltu vandeniu. Tačiau verdant vandenį arbatinyje, tas sunkiai išvengiama. Tačiau galime džiaugtis, kad šiuolaikinės technologijos mums padeda gyvenimą padaryti patogesnį ir galime nusipirkti vandens minkštinimo filtrą.

                  Kietas vanduo – daug priemaišų – daug nuosėdų. Minkštas vanduo – mažai priemaišų – mažai nuosėdų. Todėl verdant minkštą vandenyje jūsų arbatinyje nuosėdos kaupsis daug lėčiau. Vandeniui suminkštinti yra naudojami vandens minkštinimo filtrai. Įsigijus tokį filtrą, jums reikės valyti arbatinį gerokai rečiau. Taigi, toks filtras gerokai palengvina gyvenimą, sumažina pastangas virtuvėje, sutaupo laiko. Tiesa, vandens minkštinimo filtrą taip pat reikės prižiūrėti, kartais jį pakeisti. Tačiau minkštas vanduo pasitarnaus ne tik verdant vandenį arbatai, bet taip pat ir skalbiant bei prausiantis. Daugelis žino, kad minkštas vanduo geriau išplauna tiek drabužius, tiek žmogų.

                  Tačiau ką daryti, kai jau turite jau apsinešusį virdulį ir kaskart geriant arbatą jaučiate, kaip kalkes patenka jums į burną ir gerklę? Jį galima išvalyti. Ir visai be jokių mechaninių įrankių. Tam reikia kokios nors rūgšties. Dažniausiai buityje sutinkama yra acto ir citrinos rūgštis. Rekomenduojame naudoti pastarąją. Jos prireiks gana nemažai, tačiau citrinos rūgštis neskleidžia tokio stipraus kvapo kaip kad actas. Kaip ją naudoti? Tiesą sakant, tai labai paprasta. Įberkite citrinos rūgšties miltelių į arbatinį, įpilkite vandens, kad būtų apsemtas apnašų sluoksnis, tuomet galite vandenį pašildyti. Citrinos rūgštis reaguos su kalkėmis ir jas pašalins. Tokį vandenį pravartu keliskart pakeisti, kad valymas būtų efektyvesnis. Geriausia yra palikti tirpalą arbatinyje per naktį, tuomet iki ryto jis turėtų išsivalyti. Tik perspėkite namiškius, kad atsikėlę iškart nesidarytų arbatos, o pasikeistų vandenį! Na o taip išvalę arbatinį, galėsite jau naudoti vandens minkštinimo filtrą ir džiaugtis švariu vandeniu.