Ar šilumos siurbliai yra tinkamas šildymo pasirinkimas jums?

Šilumos siurbliai

Jei norite palaikyti savo namuose komfortabilią temperatūrą, jums reikia sugalvoti kaip užtikrinti, kad vasarą namuose būtų maloniai vėsu, o žiemą jaukiai šilta. Dažniausiai naudojami būdai yra senų ir patikrintų prietaisų pasitelkimas. Vasarą vėsą namie užtikrinti gali oro kondicionierius, o žiemą namus sušildyti – įvairūs pasirinkti šildytuvai.

Tačiau yra ir kitų būdų pasiekti komfortabiliai būsto temperatūrai. Pavyzdžiui, ir vėsą, ir šilumą namuose gali užtikrinti šilumos siurbliai. Priklausomai nuo sezono, iš išorės (žemės arba oro) į namus jie gali atnešti šiltą orą, jei yra žiema, arba išnešti šiltą orą iš namų, jei juose vasarą per karšta. Šilumos siurbliai yra puikūs ir todėl, kad šiluma yra tiesiog perkeliama iš vienos vietos į kitą, o tai reiškia, kad šilumos praradimas yra ypač mažas. Pavyzdžiui, naudojant elektrinį radiatorių elektra turi būti konvertuojama į šilumą ir šio proceso metu yra prarandama dalis energijos, todėl išauga šildymo sąskaitos. Kita vertus, šilumos siurblių efektyvumas irgi nėra šimta procentinis. Efektyviausiai jie veikia tuo metu, kai temperatūros skirtumai tarp namų ir išorės yra nedideli, o kuo didesnis temperatūros skirtumas, tuo mažesnį šildymą ar šaldymą šilumos siurblys gali suteikti. Tai reiškia, kad žiemą lauke esant -30 laipsnių temperatūrai jums bus būtinas papildomas šildymo šaltinis.

Taip pat šilumos siurbliai turi kitų didelių pliusų. Naudojantis šilumos siurbliais taipogi yra sausinamas jūsų būsto oras, todėl nebereikia pirkti papildomų įrenginių idealiam drėgmės lygiui namuose palaikyti. Tuo pačiu namai su įrengtais šilumos siurbliais dažniausiai yra paklausesni nekilnojamo turto rinkoje, o tai ne tik pakelia jūsų būsto vertę, bet ir užtikrina tai, kad jį bus lengviau parduoti, jei jūs nuspręstumėte išsikraustyti.

Tačiau norint iš šilumos siurblio gauti kuo daugiau įmanomos naudos, reikia pasirūpinti, kad jūsų būstas kuo geriau išlaikytų šilumą ir ne tik – atminkite, kad tuo atveju, jei temperatūra kris žemiau nulio, tuomet jums bus reikalinga papildoma šildymo sistema, todėl jos pasirinkimas turėtų būti derinamas kartu su šilumos siurblio įrengimu.