Baldų priežiūra. Ar galima apsieiti be chemijos?

Baldų priežiūra

Kadangi kiekvieno iš mūsų namuose galime rasti daugybę įvairių baldų, labai svarbu jais tinkamai pasirūpinti. Įprastai baldai yra įkainojami pakankamai didele kaina, todėl puikiai suprantama, kad norima, jog jie tarnautų kaip įmanoma ilgiau. Pateiksime jums keletą naudingų patarimų, padėsiančių užtikrinti tinkamą baldų būklę ir atsakysime į klausimą, ar vis dėlto galima apsieiti be buitinės chemijos.

  • Atminkite, kad jei neturite buitinės chemijos, dažniausiai galite apsieiti ir su įprastiniu švelniu muilu bei vandeniu. Tai tikrai nepažeis baldų paviršiaus, tačiau puikiai nuvalys dulkes ir įvairius kitus nešvarumus. Žinoma, jokiu būdu nereikėtų naudoti pernelyg daug vandens. Per didelė drėgmė gali neigiamai paveikti baldus, todėl jie tarnaus kur kas trumpiau. Kai tokiu būdu nuvalysite baldų paviršių, būtinai jį nusausinkite sausomis servetėlėmis arba medžiagos skiaute.
  • Be abejo, galima pasitelkti ir baldų paviršiui padengti skirtą vašką, tačiau visų pirma turėtumėte pasidomėti ar jis yra tinkamas jūsų baldams, o tuomet vadovautis instrukcijomis, nurodytomis ant vaško pakuotės.
  • Pasistenkite savo baldus apsaugoti nuo tiesioginių kaitrios saulės spindulių. Jei visą dieną į juos tvieskia skaisti saulė, tuomet baldai gali išsausėti, mediena susitraukti ir galiausiai jų prekinė išvaizda taps labai nepatraukli, todėl imsite galvoti apie naujų baldų įsigijimą.
  • Baldai taip pat neturėtų būti arti šildytuvų ar kondicionierių – tokie temperatūrų pokyčiai taip pat turi neigiamos įtakos baldų paviršiams.
  • Jūsų namuose turėtų būti tinkamas drėgmės lygis. Jei pastarasis yra pernelyg didelis, tuomet patariama naudoti drėgmės surinkėją, kuris subalansuos drėgmės lygį.
  • Turite suprasti, kad baldai valgyti neprašo. Skamba juokingai, tačiau tai yra visiška tiesa – nepaisant to, kas sakoma reklamose, jums tikrai nėra būtina naudoti vašką ar aliejų. Baldai, kurie pasiekia rinką, jau yra tinkamai apsaugoti, todėl papildomų priemonių tikrai nereikia.
  • Žinoma, jei jūsų baldai labai dažnai išsipurvina, o purvas ypač greitai prilimpa ir tampa sunkiai nuvalomas, tokiu atveju jums gali praversti priemonės iš alioskelbimai.lt – šiame portale rasite daug įvairių skelbimų, kuriuose siūloma įsigyti skirtingų baldų priežiūrai skirtų priemonių.