Medinės tvoros: kokie jų privalumai?

Medines tvorosGyvenimas nuosavame name turi savo pliusų bei minusų. Žinoma, smagu turėti daugiau erdvės, savo kiemą, o už sienos niekuomet netriukšmauja kaimynai. Tačiau kitą vertus – privačią erdvę reikia ir apsaugoti, juk nenorite sulaukti nepageidaujamų svečių. Nors kartais sklypo savininkai nusprendžia palikti jį atvirą, dažniausia pasirenkama įvairių rūšių tvora. Ji gali būti metalinė, vielinė, plastikinė ar netgi betoninė. Šįkart pakalbėsime apie labiau tradicinį variantą – medinę tvorą.

Galima išskirti šiuos medines tvoros privalumus:

  • Lyginant kainos ir kokybės santykį medinė tvora yra pats optimaliausias variantas. Ji kainuoja mažiau nei mūrinės ar metalinės tvoros, bet to, yra žymiai greičiau įrengiama. Žinoma, galima rasti ir pigesnių medžiagų nei mediena, pavyzdžiui, viela, tačiau tikrai retas asmuo pageidaus fasafinę sklypo pusę aptverti tokio tipo tvora – mediena šiuo atveju atrodys gerokai dailiau, o kaina tikrai nebus ženkliai aukštesnė.
  • Mediena yra viena lengviausiai apdirbamų medžiagų, taigi įsirenginėdami tvorą galite realizuoti įvairius dizaino sprendimus. Pagal pageidavimą rinkitės formą, spalvas – medinę tvorą galite nudažyti bet kuria norima paletės spalva. Jei norite labiau tradiciško dizaino, rinkitės natūralios spalvos lentas, tačiau montuokte jas ne vertikaliai, o horizontaliai.
  • Galimybė tvorą pasigaminti patiems. Jei turite patirties medžio darbuose ir jums ne naujiena įvairių statinių projektavimas, tvorą galite susiręsti ir patys. Iš pradžių nuspręskite, kokio dizaino tvoros norėsite ir atlikite tikslius matavimus, tuomet pasirinkite medžiagą. Laukui tinkamiausia yra eglės ar pušies mediena, kadangi ji yra patvariausia. Nepamirškite, kad mediena turi būti tinkamai išdžiuvusi. Be to, nerekomenduojama rinktis obliuoto medžio. Nors obliuotos lentos atrodo gražiau ir tokią tvorą lengviau nuvalyti, neobliuota mediena yra ilgaamžiškesnė, taip pat į ją geriau susigeria impregnantai ir kitos apdorojimo medžiagos. Tvoros tvirtinimui galite rinktis medinius arba metalinius kuolelius. Žinoma, kad metaliniai yra patvaresni, tuo tarpu mediniai po kurio laiko gali prarasti stabilumą.
  • Natūralumas. Medinė tvora ne tik puikiai įsilies į kiemo aplinką ir derės prie pastatų, taip pat mediena yra visiškai natūrali medžiaga. Jei sumąstytsite tvorą keisti – galite ją išardyti ir tikrai rasite kur šią medžiagą panaudoti buityje.

Kaip matote, medinės tvoros – tai puikus pasirinkimas. Jos tinkamos ir norintiems tvorą įsirengti savomis rankomis, ir užsisakyti ją iš specialistų.