Šiuolaikinė šuns priežiūra

PudelisTurėti namuose šunį reiškia turėti rūpesčių. Daugiau jų ar mažiau, malonūs jie ar nelabai – tai jau kitas klausimas. Tačiau neišvengiamai savo augintiniu teks pasirūpinti. Nors įvairiuose šalies kampeliuose dar galima atrasti atveju, kur vienintelė šuns priežiūra yra kas antrą dieną išvirti košės ar duodi kas liko nuo kiaulių ėdalo, tai jau tampa praeitimi. Ir kuo greičiau taip bus, tuo geriau.

Auginant šunį mieste, bute, bene pagrindinis dalykas, kurio reikia gyvūnui – tai pasivaikščiojimai. Vieniems šunims judesio reikia mažiau, kitiems, ypač didesniems, daugiau, tačiau tai neišvengiama. Pageidautina šunį vedžioti bent du kartus per dieną, ryte ir vakare. Jei turite tikrai rimtą, aktyvų šunį, pavyzdžiui haskį, aviganį ar laiką, jums teks ir savo savaitgalius paaukoti ilgiems pasivaikščiojimams su augintiniu ar net pabėgiojimu. Tik tuomet toks šuo jausis gerai. Žinoma, kokiam pudeliui ar terjerui aktyvumo reikia kur kas mažiau, tačiau, jei tik yra galimybė, leiskit savo šunį į lauką ir tris, ir keturis kartus. Beje, reguliarumas ir konkretus, stabilus pasivaikščiojimų grafikas yra labai svarbus.

Pasivaikščiojimai lauke neišvengiamai susiję ir su šuns išsitepimu ar net parazitais. Tad savo augintinį teks maudyti, ir gana dažnai. Jei pastebite, jog jis tampa šeimininku ir blusoms, reikia imtis specialių priemonių ir kuo greičiau tokią problemą išspręsti. Po maudynių dažnam šuniui reikia šukavimo procedūros. Beje, ir maudynės, ir šukavimas augintiniui turi būti malonūs, labai svarbu jų neišgąsdinti maudant pirmą kartą. Tuomet maudymasis jūsų aviganiui bus malonus žaidimas, o pudelis ištvers net ilgas procedūras šunų kirpykloje raišiojant kaspinėlius ir atliekant kokią įmantrią šukuoseną.

Vis dažniau šunų augintojai supranta, jog reguliarus apsilankymas pas veterinarą šuniui yra ne ką mažiau svarbus nei profilaktinė pačio žmogaus sveikatos priežiūra. Ypač šiais laikais, kai auginame mažiau atsparias įvairioms ligoms veisles, kai šunys ėda mažiau natūralų maistą, o juda sąlyginai labai mažai. Taip pat kaip ir žmogui, tokios sąlygos – puiki terpė įvairiems negalavimams. O kuo anksčiau pavyks užkirsti kelią beprasidedančioms ligoms, tuo pigiau atsieis pats gydymas.

Kaip jau minėta, dažnas šiuolaikinis šuo, ypač pudelis ar toiterjeras, neišvengia ir apsilankymų šunų kirpyklose. Dažnai taip šeimininkai elgiasi dėl įdomumo ar prieš įvairius konkursus bei varžybas, tačiau ilgaplaukiams šunims profesionali kailio priežiūra taip pat yra labai svarbus dalykas. Tad nusiteikite, jeigu jau planuojate auginti šunį, kad jo priežiūrai reikės skirti ir laiko, ir pinigų.