Tinkamas spintos organizavimas

SpintosJei keliate sau klausimą, kokio tipo spinta talpina daugiausiai drabužių, tai atsakymas gali jus šiek tiek nustebinti. Norint sutalpinti daug drabužių svarbus yra ne spintos tipas, bet taip pat ir tai, kad spintoje drabužiai būtų organizuotai sudėlioti. Net ir mažiausioje spintoje galima sutalpinti nemažai drabužių, jei jie sudėlioti tinkamai. Kiekviena spinta yra šiek tiek skirtinga savo dydžiu ir forma. Be to, tikra tiesa, kad kuo didesnė spinta, tuo daugiau drabužių į ją galima sutalpinti. Tačiau gerai organizuota spinta visuomet sutalpins didžiausią įmanomą drabužių kiekį.

Renkantis iš šimtų skirtingų spintų ir norint rasti tokią, kuri sutalpintų daug drabužių, reikėtų atsižvelgti į kelis dalykus. Vienas iš jų yra žmogaus, kuris naudosis spinta, įpročiai, sugebėjimas palaikyti tvarką bei sugebėjimas daiktus išdėstyti patogiai ir organizuotai. Spintos gali būti perkamos baldų salonuose, antikvarinių daiktų parduotuvėse, internetinėse parduotuvėse bei internetiniuose aukcionuose. Išstudijavus pasiūlą yra lengviau priimti teisingą sprendimą ir nuspręsti ar jums reikia ypač didžiulės spintos ar visgi pakaks mažesnės, bet tokios, kurioje jums bus lengviau išdėstyti savo turimus drabužius.

Spintų tipai

Baldai, o tame tarpe ir spintos, būna įvairių dydžių ir stilių. Kai kurios spintos yra kvadratinės, kitos stačiakampės, taip pat yra ir visiškai unikalių formų spintų.

Dažniausiai sutinkamas spintų tipas yra dviejų durų stačiakampės spintos. Taip pat yra stačiakampių spintų su stiklinėmis durimis. Jų yra įvairių dydžių, bet ne visos didesnės spintos yra patogios didesnio drabužių kiekio sutalpinimui. Taip pat vertėtų paminėti įdomų faktą, jog senose azijietiškose spintose yra slaptų skyrių, kuriuose galima saugoti brangius daiktus. Tokias spintas dažniausiai buvo galima pamatyti aukštuomenės namuose, nes jas naudodavo turtingi žmonės, turintys brangių daiktų, kuriuos buvo norima paslėpti. Nuo pat spintų atsiradimo jų pagrindinė paskirtis buvo vieta, kurioje būtų galima laikyti drabužius ir aksesuarus, tokius kaip skaros, kepurės, pirštinės ir kitos panašios aprangos detalės.

Antikinės spintos

Pamatę sieninę spintą mes apie tai nepagalvojame, tačiau jos buvo sukurtos tam, kad būtų galima paslėpti daiktus. Visų pirma sieninėje spintoje lengviau paslėpti susidariusią netvarką, o ankščiau dar buvo naudojamos ir maskuojančios durys, dėl kurių buvo sunku pastebėti pačią spintą. Tai buvo daroma pačioje sieninių spintų atsiradimo pradžioje tam, kad joje būtų galima slėpti papuošalus ir kitas brangenybes. Sieninių spintų atsiradimo laikais jos buvo daromos iš medžio imituojant sieną, o šiais laikais tokių spintų beveik niekas nebegamina, nes jų pagaminimo kaštai yra ypač dideli, o surasti tokių spintų meistrą taip pat yra labai sudėtinga. Daugiausiai senų sieninių spintų galima aptikti Anglijoje ir kitose vakarų Europos šalyse. Taip pat tokiuose šiaurės Amerikos regionuose kaip naujoji Anglija.

Spintos vidaus organizavimo pagrindai

Nesvarbu kokio dydžio yra jūsų spinta, joje galima sutalpinti daug daugiau daiktų nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kai dėliojate drabužius atminkite, kad jei dalinatės spinta su kitu šeimos nariu, jam gali nepatikti tai, jog jam sunku rasti drabužius dėl jų išdėstymo spintoje.

Spintos organizavimo technikos, kurias dabar aptarsime, yra veiksmingos nepriklausomai nuo to, kokio dydžio spintą jūs turite. Visose spintose yra daug daugiau vietos, kurią galima panaudoti – ji atsiranda tuomet, kai viskas yra sudėliojama tvarkingai ir organizuotai. Daiktų dėliojimui spintoje reikia skirti šiek tiek laiko ir net patarimai iš žurnalų ar knygų apie spintos organizavimą gali būti ypač naudingi ir veiksmingi reorganizuojant daiktus. Tokie patarimai taip pat suteikia motyvacijos vaikams ir net suaugusiems, kurie nemėgsta tvarkytis. Jei vienas žmogus šeimoje pradeda reorganizuoti savo spintą, tai gali įkvėpti kitus, o tėvai šį darbą net gali paversti smagiu žaidimu savo vaikams.

Pasiruošimas

Prieš viską tvarkingai ir organizuotai sudėliojant į spintą reikia joje padaryti vietos – visus turimus drabužius išimti iš spintos ir išdėlioti ant lovos, grindų ar kito lygaus paviršiaus. Tai yra reikalinga tam, kad jūs galėtumėte aprėpti visus savo turimus drabužius vienu žvilgsniu. Matydami drabužius, kuriuos turite, galėsite lengviau suprasti, kurie drabužiai šiuo metu jums yra reikalingiausi ir kaip juos reikia organizuotai išdėlioti. Jei drabužio ar aksesuaro, kurį matote išdėlioję visus drabužius priešais save, nedėvėjote, o juolab nematėte ilgiau nei metus, tuomet labai tikėtina, kad nebenešiosite jo ir ateityje. Tuomet tokį drabužį vertėtų paaukoti labdarai ar atiduoti kam nors kam šis drabužis bus reikalingas.

Jūs net nustebsite kiek patogumo į jūsų gyvenimą įneš gerai organizuota spinta. Nors griežtų taisyklių, kaip reikėtų organizuoti spintą, nėra, bet yra keli pagrindiniai patarimai, kurių vertėtų laikytis. Sezoninius rūbus, kurių greitu metu neprireiks, reikėtų padėti į tokią spintos vietą, kurioje jie netrukdytų pasiekti tų drabužių, kurie yra naudojami dabar. Taip pat reikia sugebėti suprasti kurių rūbų jums ar jūsų šeimos nariams tikrai nebereikės. Kai kurie rūbai gali atrodyti taip lyg būtų nebenešiojami, tačiau kitam šeimos nariui jie gali turėti sentimentalią vertę. Pavyzdžiui, kūdikių drabužėliai gali būti atiduodami giminėms ar naudojami sulaukus šeimos pagausėjimo. Tokius rūbus reikėtų išimti iš spintos ir sudėti į dėžes, kurias galima sandėliuoti kitoje vietoje.

Išdėstymas

Lengviausia patogiai sudėlioti drabužius yra tokiu atveju, jei spintoje yra nemažai atskirų skyrių – tai gali būti lentynos ar kitaip atskirtos erdvės. Dažniausiai naudojamus drabužius turėtumėte padėti į spintos priekį, taip išdėsčius drabužius spintoje ilgiau išliks tvarka.

Kabliukai

Kabliukai, stalčiukai ir mažos lentynėlės ypač praverčia, jei jūsų spinta nėra didelė. Yra net išskirtinai drabužiams skirtų kabliukų. Ant tokių kabliukų galima kabinti ne vien striukes, bet taip pat ir džinsus bei kitus nesilamdančius drabužius. Taip pat yra tokių kabliukų, kuriuos pritvirtinus spintoje jie gali keisti vietą ir prisitaikyti prie kabinamo drabužio formos. Tokie kabliukai yra ypač naudingi norint pakabinti sukneles ar megztinius.

Batams ir kitiems daiktams, kurie nėra kabinami, galima panaudoti ištraukiamus krepšius, juos lengva įdėti į bet kurią spintą ir jie neleidžia batams išsimėtyti po visą spintos plotą. Nuolat atsiranda naujų įrengimų, kurie padeda sumažinti drabužių užimamą vietą spintoje. Pavyzdžiui, visai neseniai rinkoje atsirado naujo tipo pakabos, ant kurių kabinamą drabužį galima pakabinti sulanksčius. Toks kabinimo būdas yra kur kas kompaktiškesnis ir užima mažiau vietos. Todėl verta nuolat dairytis naujų būdų ir įrengimų, kurie padėtų organizuoti daiktų išdėstymą spintoje.

Nešvaistykite vietos

Dauguma žmonių neįsisąmonina, kad visas spintos tūris, nuo jos apačios iki pat viršaus, gali būti naudojamas. Taip pat gali būti naudojama vieta virš spintos ir po spinta. Viršus ir apačia yra retai naudojamos vietos spintoje ir dažniausiai tiesiog renka dulkes. Ant spintos viršaus nesunkiai galima sukrauti dėžes, kuriose būtų sezoniniai rūbai. Žiemos drabužius vasarą ar atvirkščiai sukrovus į tokias dėžes ir sudėjus jas ant spintos viršaus jūs sutaupytumėte ypač daug vietos. Batai gali būti dedami spintos apačioje ar net po ja, jei jūsų spinta yra pakelta nuo žemės.

Šių vietų neišnaudojimas yra viena dažniausiai daromų klaidų. Išnaudodami turimą vietą kiek galima labiau, jūs galite sutalpinti žymiai daugiau daiktų arba, jei svarstote apie naujos spintos pirkimą – pirkti mažesnę ir pigesnę spintą.

Spintos pirkimas internete

Į paieškos sistemą įvedę žodžius susijusius su tokia spinta, kokios jūs norėtumėte, tikrai rasite ne vieną pasirinkimą. Prieš pirkdami spintą apie ją sužinokite kiek įmanoma daugiau. Jei nusprendėte pirkti serijinės gamybos modelį, tuomet prieš pirkdami spintą paieškokite kitų žmonių atsiliepimų – juos galite rasti forumuose ir atsiliepimų skiltyse.

Išvados

Gerai organizuotos spintos gali sutalpinti daugelį skirtingų drabužių – pagrindinis tikslas yra išlaikyti spintoje sukurtą tvarką. Tai pasiekus jums niekuomet netrūks vietos naujiems drabužiams. Tiesiog atminkite, kad gerai organizuotoje vidutinio dydžio spintoje galima sutalpinti tiek pat drabužių kiek vidutinio dydžio drabužinėje, nors namuose spinta užima kur kas mažiau erdvės (jai nereikia tiek papildomos vietos kiek reikia drabužinei).

Niekuomet neužmirškite drabužių padėti atgal į jų vietą. Taip pat atminkite, kad negalima dėti nebenaudojamų rūbų atgal į spintą ir didžiulio spintos reorganizavimo darbo jums nereikės atlikinėti dažnai.