Blogosios fotografų patirtys

Fotografai VilniujePasisamdę fotografą savo šventei, verslui ar kokiai kitai progai, dažniausiai liekame patenkinti ir puolame jį girti įvairiuose interneto sluoksniuose. Kartais fotografais stipriai nusiviliama, kuomet jie arba vėluoja, yra nemandagūs, neklauso jūsų prašymų dėl tam tikrų nuotraukų arba tiesiog pateikia tragiškas nuotraukas iš jūsų šventės. Tačiau yra ir kita pusė – tai pačių fotografų patirtys iš įvairių renginių bei bendravimo su užsakovais. Ir toli gražu ne visada šios patirtys būna teigiamos, tiek fotografams Vilniuje, tiek ir gerokai mažesniuose miesteliuose.

Tai, kad pavyzdžiui vestuvių fotografo darbas nėra jau toks lengvas, patiki vis daugiau žmonių. Tai ne tik tos šešios ar aštuonios valandos, kuomet vyksta šventės pats fotografavimas. Tai ir ilgos valandos tariantis su šventės kaltininkais, tai yra užsakovais, tai ir važiavimas apžiūrėti būsimos fotosesijos vietos, tai degalai važiuojant ir į patį fotografavimą ir atgal, galų gale tai ilgos valandos apdorojant nuotraukas, jas atrenkant ir skirtingais formatais bei skirtingose laikmenose pateikiant jums. Galų gale, tai ir didžiulės investicijos tiek į savo žinias, tiek ir į techniką, kurios vien vestuvių fotografavimui reikia tikrai nemažai ir tikrai nepigios.

O kartais tokios šventės fotografams tikrai apkarsta. Pavyzdžiui, kai užsakovai yra tiesiog labai nemandagūs, jaučiasi žinantys gerokai daugiau, nuolat aiškina ir priekaištauja. Jei jums fotografas nepatinka arba jei juo netikite, tą reikėtų išsiaiškinti dar prieš pasirašant sutartį. Tokiu atveju būsite laimingesni visi. Kita vertus, kartais užsakovai savo bjaurumu atsiskleidžia gerokai vėliau. Tuomet ko gero visi.

Būna ir taip, jog fotografas samdomas bene visai vestuvių šventei, jis dirba nuo vidurdienio iki vidurnakčio. Natūralu, jog jis ir pavargs, ir ištrokš, ir išalks. Ir būna žmonių, kurie ne tik kad nieko nepasiūlo fotografams tokio ilgo fotografavimo metu, bet dar ir tuomet, kuomet patys sėda valgyti, siunčia fotografą įamžinti kuo daugiau įvairiausių aksesuarų, kad tik jis nesėdėtų be darbo. Juk tiek kainavo!

Be abejonės, tokių ir panašių patirčių yra turėję ir fotografai Vilniuje, ir kituose miestuose, ir kaimo turizmo sodybose vykusiose šventėse. O kur dar atskira tema dėl klientų nepasitenkinimo nuotraukomis. Ypač tuomet, kai užsakovams nepatinka tiesiog jų stilius – juk tai turėjo paaiškėti dar prieš skambinant fotografui, internete apžiūrinėjant jo portfolio.