Įvertinkite daug skirtingų veiksnių prieš pirkdami nekilnojamąjį turtą

Butu nuomaGalbūt pastebėjote, kad neretai tiems, kurie turi piniginių santaupų ir nori jas vienaip ar kitaip „įdarbinti“, yra rekomenduojama investuoti į nekilnojamąjį turtą? Įdomu, kodėl tai yra labai populiarus pasiūlymas? Nemaža dalis žmonių nekilnojamojo turto rinką įvardina kaip pakankamai stabilią ir pelningą. Tai reiškia, kad net ir per ekonominius šalių nuosmukius nekilnojamojo turto kaina nepatiria labai reikšmingų kritimų. Būtent šis veiksnys, kartu su pasyvių pajamų galimybe, yra vienas iš svarbiausių ir skatinančių vartotojus investuoti į NT objektus. Tačiau vėlgi, pasiūlyti nepakanka – būtina iš arčiau susipažinti su visu tuo, kas yra aktualu šiai investicinei rinkai. Be abejo, šiuo atveju kalbame apie nekilnojamąjį turtą, kuris bus nuomojamas, o galiausiai parduodamas (t.y. nekalbame apie sau skirto gyvenamojo būsto įsigijimą).

Kaip žinia, galima rinktis iš skirtingų nekilnojamojo turto objektų. Todėl reikia suprasti, kad nėra vieno paties geriausio ir visiems tobulai tinkančio sprendimo. Trumpiau tariant, kiekvieno vartotojo keliami reikalavimai yra skirtingi, todėl ir nekilnojamasis turtas nėra vienodas. Galbūt vieniems atrodys, kad geriausia investicija yra butas, o tuo tarpu kiti svarstys apie galimybę investuoti į namą arba kotedžą. Tuo tarpu kita investuotojų grupė gali norėti investuoti į komercines patalpas. Taigi, pasirinkimų yra ne vienas ir ne du, todėl galvodami apie savo sukauptų lėšų investavimą, taip pat turėtumėte įvertinti ir tokių nekilnojamojo turto objektų pasiūlą, paklausą ir vyraujančius nuomos įkainius.

Pavyzdžiui, butu nuoma gali pasižymėti mažesniais įkainiais nei tuo tarpu komerciniu patalpu nuoma pačioje Vilniaus širdyje. Tačiau suprantama, kad tai tik vienas iš pavyzdžių – galima būtų įvardinti ir visiškai priešingą situaciją, taip pat priklausančią nuo nekilnojamojo turto objekto vietos. Todėl prieš nusprendžiant, kokį NT objektą vertėtų pasirinkti, nepamirškite įvertinti visų minėtų detalių. Tuomet bus kur kas paprasčiau apsispręsti, priimant sėkmingą sprendimą.

Be abejo, jei vis dėlto galvojate rinktis namą, turėtumėte įvertinti ir namų nuomos paklausą, neatmetant tikimybės, kad namą išnuomoti gali būti gerokai sudėtingiau nei tuo tarpu butą. Žinoma, kad namų nuomos kaina yra didesnė, todėl dauguma vartotojų tai įvardina kaip prabangos prekę. Kadangi mūsų šalyje pragyvenimo lygis nėra aukštas, daugiau gyventojų yra linkę rinktis butus – tai sąlygoja ir didesnę nuomojamų butų pasiūlą. Taigi, jei jūs norite būti tikri, kad įsigytas nekilnojamojo turto objektas jums reguliariai ir stabiliai neš pasyvias pajamas, labai gerai apsvarstykite ar namas bus tinkamas sprendimas. Tuo tarpu įsigijus butą Vilniaus mieste, greičiausiai jį išnuomosite akimirksniu. Butų nuomos paklausa Vilniuje yra didžiulė ir pastebima, kad ji kiekvienais metais tik didėja (nepaisant to, kad emigracijos skaičiai taip pat sistemingai auga). Todėl įvertinkite visus „už“ ir „prieš“, o tuomet apsispręskite.